28.4.2022

Designové zábradlí

Od

Zábradlí na schody Fa-havlicek je velmi praktické, navíc může taky sloužit jako dekorace. Znám plno lidí, kteří mají zábradlí na schody jen kvůli tomu, že to vypadá velmi esteticky. Naštěstí je ale hodně druhů zábradlí na schody, tak si jistě vybere úplně každý, nikdo neodejde s prázdnou. Já sama mám udělané designové zábradlí, protože jsem vždycky toužila, abych doma měla něco designového a něco takového, co nemá každý druhý člověk. Vím, že je to i docela drahé, ale byl to můj sen, a tak jsem si řekla, že si ho splním. A to se mi splnilo minulý rok. Domluvila jsem si schůzku s kovářem, který mi pomohl navrhnout krásné kovové schodiště a zábradlí. Měla jsem představu, že moje vysněné zábradlí na schody bude mít patinu a bude vysoké. Moc se mi líbí barokní styl, a tak jsem si řekla, že v předzahrádce u nových schodů by se jistě hodilo.

Zábradlí je vhodné i k bazénu.

Už dříve jsem měla koupené starodávné kovové květináče, takže kovové designové zábradlí se mi jistě hodit bude. A jak na to reagoval manžel? Byl úplně v pohodě, dokonce se chtěl se mnou podívat za kovářem. Jenže pak když od něj slyšel tu cenu, tak se manželovi protočily panenky. A já pak trnula hrůzou, že ihned objednávku zruší. Jenže jsem udělala na manžela psí oči a on poznal, že si zábradlí na schody moc přeju, a tak svolil. Byla jsem velmi překvapená, že schody a zábradlí trvaly tak dlouho. Byly vysoké metr a půl a dlouhé jen dva metry, ale celá jejich výroba trvala tři týdny.

Zábradlí má mnoho druhů materiálů.

Musím říct, že jsem měla opravdu jinou představu. Měla jsem za to, že ta výroba zábradlí na schody zabere tak dva dny, ale tři týdny? To mě dost překvapilo. Ale byla jsem ráda, že jsem měla trpělivost. Zábradlí bylo v konečné úpravě naprosto dokonalé. Stačilo, aby na nich stála nějaká princezna nebo rytíř a rázem jsem byla přenesená v čase. Myslím, že zábradlí ve stylu baroka je vážně perfektní a neotřelé. Navíc zábradlí taky může zabránit ošklivému pádu, tak má i funkci tak zvané záchranné brzdy.