7.5.2023

Nejkrásnější pláže Portugalska si musíte zasloužit

Od

Algarve je malinká provincie Portugalské republiky na úplném jihu Portugalska, mezi Atlantikem a Gibraltarským průlivem. Jezdí sem největší množství turistů z celé země, a to nejenom proto, že jsou zde pláže dlouhé až deset kilometrů. Jde spíše o to, že je zde neskutečné množství menších pláží s bílým pískem a blankytným mořem.

Můžete si vybrat druh destinace
Pokud jedete na pohodovou dovolenou s rodinou a dětmi, vyberte si jistě východní část této provincie. Pláže jsou tam jednoduše přístupné, je jich mnoho a mají postupný vstup do moře. většinou je zde oceán teplý, jelikož je velice plytký, žádné hluboké srázy, to až daleko, daleko od břehu. Ovšem pokud jste spíš dobrodružná povaha, oceníte nějakou tu výzvu a milujete výhledy z vysokých míst, vyberte si pobřeží na západě.

·         Tam se totiž musíte k plážím, a jsou to překrásné a většinou menší, zato ale téměř soukromé pláže, mnohdy prodrat, slanit nebo slézt ze skály, případně se dostat dolů pomocí křivolakých schodů nebo krkolomných stezek, které vedou mezi útesy a jsou většinou nebezpečné.

·         Někdy se k těm nejhezčím plážím musíte vydat přes příboj a brodit se řekami, jindy se k plážím dostanete vápencovými tunely.

·         V extrémních případech musíte plavat tůněmi, potopit se na pevnině a vyplavat v zálivu, kam se jinak opravdu nedá dostat.

Na některé pláže vede dokonce výtah, protože jinak není dostupná jinak než z moře. Proč tohle všechno? Jelikož se tyto pláže nacházejí v obklopení obrovských strmých skal. Nemají však bílou nebo našedlou barvu – tyhle jsou červené, oranžové a žluté, zvětralé a tvoří nádhernou scenérii. Pobřeží Algarve je zkrátka nezapomenutelný zážitek, z nějž si odnese spoustu nádherných dojmů, ale také jistě množství fotografií. Jen při zdolávání těchto skal pamatujte na bezpečnost.