26.9.2023

Nestavte sami

Od


Postavit si dům je těžký úkol, který ne každý zvládne. Jako první je potřeba si vyřešit finance, což je v dnešní době už první háček. Většina lidí musí stavět za pomoci hypotéky, ale ani tu už nedají spoustě lidem. Ale jakmile máte finance vyřešené, už vás čeká jen hledání vhodného pozemku a taky výběr mezi stavbou svépomocí a mezi stavbou prostřednictvím firmy. Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo stavěl svépomocí a kdo naopak s firmou.

nový dům

Stavba svépomocí je dobrá v tom, že si můžete všechno udělat podle sebe. Problémem většinou bývá delší realizace. Naprostá většina lidí, kteří se rozhodnou stavět sami, není ze stavebního oboru, a tak stavbě nerozumí. Musí se všechno učit postupně, což stavbu pochopitelně zdržuje. Můžete ale ušetřit peníze, což je právě důvod, proč si lidé stavbu svépomocí vybírají. Jestli nespěcháme na stěhování, můžete zkusit stavět sami. Pamatujte ale na to, že na stavbě budete téměř každou volnou chvilku, což je nejen psychicky ale hlavně fyzicky hodně náročné.

Proč to neudělat jednoduše?
Daleko snažší cesta jak přijít k vlastnímu rodinnému domu je nechat si ho postavit. Nabízíme dřevostavby i zděné bungalovy, a postavit vám můžeme některý z našich mnoha typových projektů. Líbit se vám bude třeba půdorys do L a nebo typický obdélník. Všechny naše domy včetně půdorysů najdete na našem webu, kde si můžete prohlédnout i reference našich klientů a hotové domy.

nový dům

Naše domy jsou nízkoenergetické, což znamená, že mají technologie, které vám ušetří náklady za provoz. Najdete v nich solární panely a tepelné čerpadlo, protože montáž čerpadla je dokonce vyžadovaná zákonem. Abyste mohl bydlet za pár týdnů, bude pro vás lepší dřevostavba, ale jestli na stěhování nespěcháte, vyberete si zděnou stavbu. Nemusíte se bát, my termíny dodržujeme, a naše domy patří mezi to nejlepší.