29.8.2021

Tažné zařízení pro připojení karavanu, přívěsu i nosiče kol

Od

Víte, že na tažné zařízení lze připojit nejen karavan nebo nákladní přívěs, ale i nosič na jízdní kola? Tažná zařízení se těší velké oblibě právě díky jejich obrovským možnostem využití, a máte-li je na svém voze, stáváte se v mnoha ohledech soběstační. Pohodlně odvezete větší nákup zahradní techniky, nábytku či stavebnin, hravě přestěhujete byt, na upravený vozík naložíte lodě a vypravíte se na vodácké dobrodružství, anebo naložíte čtyři jízdní kola (či elektrokola) a splníte si sen o báječné dovolené, kterou si zorganizujete sami.

cyklistika v Jižních Čechách

Nosičům kol na kouli dávají cyklisté přednost z několika důvodů. Kola se snadno na nosič nasazují, jsou umístěna nízko nad zemí, takže to nemá negativní vliv na řízení vozu, a za jízdy na ně dobře vidíte. Máte je flexibilně k dispozici doslova na každém kilometru.

Tip na dovolenou na kolech

Vydejte se do Borovan – cyklistika patří k nejoblíbenějším sportům především z jednoho důvodu – jízdou na kole obsáhnete během krátké doby velký úsek cesty, takže spojíte fyzický pohyb se sledováním přírodních krás, což vás povznáší i na Duchu a přináší vnitřní uspokojení. Stačí už jen vybrat si takovou cyklotrasu, abyste se tu nenudili, a aby vás zaujala i okolní krajina. Něco takového vás čeká na Borovansku.

kolo u silnice

Borovany se nachází ve strategické poloze, pro cyklisty velmi zásadní. Můžete odtud na kolech i autem s nosičem kol vyjet všemi směry a pokaždé se setkáte se zajímavými místy. Namátkou jmenujme Nové Hrady, Suchdol nad Lužnicí, Třeboň, Velešín, České Budějovice, Český Krumlov nebo Rožmberk nad Vltavou. V Hluboké u Borovan můžete navštívit Safari a projet si na kole náročnou trasu „pump track“, ale co je podstatné – vnímejte okolní romantickou krajinu rybníků, remízků, hlubokých lesů a prostorných luk, na mnoha místech s dalekými výhledy. Za slunečného počasí tu můžete prožít opravdu nezapomenutelné chvíle.