28.3.2022

Točité schody se staví i tam, kam se jiné typy schodišť nevejdou

Od

Točité schody KMK design se dnes budují na mnoha místech, protože řada lidí již zjistila, že k jejich výstavbě není zapotřebí mnoho složitých stavebních zásahů.

Tam, kde je technický problém

Výstavba schodišť je poměrně náročná stavební činnost a nemůže se do ní pustit naprostý amatér. Vyžaduje souhru mnoha faktorů a důkladné posouzení vhodnosti určitých řešení. Tam, kde se vyskytuje technický problém, jako je nedostatek místa či potíže s nosností obvodového zdiva, mohou uplatnit své výhody točité schody. Jde o to, že je lze vztyčit prakticky v jakékoli části obytného či nebytového prostoru, uvnitř či vně konstrukce domu, a to není jediná výhoda tohoto řešení.

točité schody

Estetický vzhled točitých schodů stěží překonáte jiným schodištěm – točitým schodům může konkurovat velký otevřený prostor zámeckých sídel, kde se skutečně tají dech nad umem stavitelů, ale v běžných situacích současného bydlení vás stěží nadchnou obvodové schody tak, abyste jim věnovali mimořádnou pozornost. Možná se vám zalíbí přímé schodiště z masivního dřeva, jehož krása je vždy neopakovatelná, ovšem točité schody, i kdyby byly plechové, rozhodně nepřehlédnete. Je to možná dáno tím jejich tvarem, tou úžasnou a dokonalou spirálou, která naši nesmrtelnou duši podvědomě spojuje s fyzickým tělem.

spirálové schodiště

Jsou bezpečné – zdá se vám, že chůze po spirálovém schodišti je nebezpečná? Tak si to vyzkoušejte a brzy pochopíte, že se tím naopak lépe soustředíte na přítomný okamžik a na koordinaci pohybů. Výhodnější je vždy chodit po schodech bez bot, ostatně se to doporučuje i pro podporu nožní klenby, která v obuvi mnohdy trpí. Mimochodem, kdy jste se naposledy procházeli bosky v trávě, v lese po smrkových šiškách či po jiném vhodném povrchu? Naši předkové chodili bosí častěji a také tolik netrpěli na platfus (ploché nohy) tak, jako současná civilizace.