22.1.2023

Co získáte s betonovým plotem postaveným na klíč

Od

Záruku na práci – tímto bychom asi měli začít, protože jakákoli řemeslná práce by měla poskytnout klientovi záruku, že si zhotovený výrobek zachová své vlastnosti po garantovanou dobu. U betonových plotů Montáž MPC se to týká jak ukotvení do země a samotné výstavby zdiva, tak i záruky na samotný materiál. Záruční lhůtu nepodceňujte, protože v případě zhotovení oplocení vlastními silami vám nikdo žádnou záruku na prováděné práce nedá.

betonový plot

Soukromí – plůtek z pletiva nebo z dřevěných planěk se hodí pouze tam, kde máte jistotu, že budete v kontaktu s pohodovými lidmi, a kde vám nebude nikdo samovolně nahlížet do soukromí, aby vás poškodil či tohoto jevu jinak zneužil. S betonovými ploty jste dokonale chráněni před zvědavci zvenčí. Ti nemají žádnou šanci vás šmírovat, aniž byste si toho byli vědomi. Museli by pak zídku přelézt nebo se na ní alespoň zavěsit, a toho byste se určitě všimli a zavolali policii.

kamenná zeď

Snížení vlivu okolního prostředí – když umístíte na okraj pozemku dřevěný plůtek, a zafouká silnější vítr, který vnese na vaši zahradu prach ze silnice, bude to mrzuté a mnohdy i nebezpečné, protože prach v takovýchto místech obsahuje různé toxické těžké kovy a jiné chemikálie. Nepříjemností se můžete dočkat i u dešťových srážek nebo sněžení, pokud je s nimi spojený přechod studené fronty od západu. Zmírní se tím dopad na váš pozemek, zejména na okrasné rostliny.

Terasová kaskáda – vlastníte rodinný dům nebo rekreační chatu ve svahu a uvažujete o úpravě terénu do podoby kaskády z několika vodorovných teras? Pak se vám desky betonového oplocení mohou hodit v podobě zábran, které udržují tamní terén v rovině. Můžete na ně pak navázat skalkou s okrasnými kameny, posezením na terase, umístěním pergoly či altánu, přístřešku pro auto apod. Na závěr vybudujete mezi terasami schůdky, které mou být umístěné uprostřed svahu, anebo při jeho ohraji.