25.11.2019

Děti jako smysl života

Od

Už pomalu slyšíte tikot svých biologických hodin a začínáte přemýšlet o tom, že je nejvyšší čas založit rodinu? Nebo prostě jen cítíte touhu po miminku? Narozením malého človíčka vše od základu změní. Potencionálním rodičům se kompletně obrátí život vzhůru nohama. Tato nová životní role je velmi náročná a plná odpovědnosti, na kterou se nemusí každý jedinec cítit.
roztomilí sourozenci
Mít dítě v dnešní době není nic jednoduchého a mimo jiné to také není samozřejmost. Bohužel v současnosti má s početím problém každý pátý pár. Problémy bývají jak na straně ženy, tak na straně muže. Příčin neplodnosti může být nespočet. V poslední době se však diskutuje o tom, že velký vliv na plodnost má nezdravý životní styl a zbytečné odkládání mateřství například kvůli kariéře. Každým rokem se zvyšuje zájem neplodných párů o využití služeb klinik asistované reprodukce.
Umělé oplodnění dává naději neplodným párům k založení rodiny. Není to však 100 % jistota, že to vyjde. Zdravotní pojišťovny ze zákona proplácí tři pokusy a tyto pokusy jsou také limitovány věkem. Pokud se nezadaří, musí si páry další pokus hradit z vlastních zdrojů, což je poměrně nákladné a málokdo si to může dovolit.
miminko v koši
Pokud už rodinu čekáte, připravte se, že již nic nebude tak jako dřív. Především budete mít zodpovědnost, nejen za svůj vlastní život, ale hlavně za život toho malého človíčka, který je zpočátku svého života zcela závislý na svých rodičích. Většinu vašeho času zabere péče o mrňouse, takže vaše záliby a koníčky budou muset jít na chvíli stranou. Minimálně do dovršení jeho 18 let se pořádně nevyspíte. Na začátku proto, abyste zajistili základní potřeby miminka, později ze strachu, až se bude jako náctiletý vracet domů z diskotéky. Ochutnáte spousty jídel, které nemají žádnou chuť a vypadají dost nevábně.
V jednom si však můžete být 100 % jistí. Už nikdy nebudete sami, a to ani na záchodě. Jak již bylo řečeno, děti jsou radost i starost, ale stojí to za to! Dávají životu smysl.