4.12.2019

Oáza pokoje zvaná DOMOV

Od

Říka se: „jak to máš doma, tak to máš v sobě“.
Určité na tom něco je a já myslím, že se vám už někdy stalo, pokud stě k někomu přišli na návštěvu a cítili stě napjatou energii. Mohlo to být klidné způsobené předchozí hádkou, anebo aj špatným uspořádáním domova. V tedy nemusí nikdo nic říkat. Energie totiž mluví svou vlastní řečí.
Jde ale i takovým momentům předcházet, když si zaplavíme domácnost drobnůstkami, které mu dodají pocit harmonii.
Co nám pomáhá udržet náš prostor naladěný i když se my sami nemusíme zrovna tak cítit?
potulky světem na zdi
Jisté bych vsadila na pár věcí, které náš příbytek rozzáří.
·         Vonné svíčky, mají svou oblíbenost stále v orientálních kulturách. Protože vonný svíčka prohřeje atmosféru a probudí vaše smysly, zejména příjemně vplývá na psychiku po náročném dni. I když chcete mít vášnivé milostné hrádky s partnerem, funguji jako afrodiziakum na smysly A okrem toho domov je krásné převoněny.
 
·         Fotky, jenomže ne jakékoliv. Totiž není fotka jak fotka. Pověste si na stěnu něco, co vám připomene hezký zážitek s přáteli, rodinou. Nějaká vtipná momentka, která fakt stojí za to a vždy vám naskočí úsměv na tváři.
 
·         Knihy, mají prostě nezastupitelné místo. vždy budu nést v sebe hluboký odkaz a když člověk neví kudy a kam, stačí si otevřít knihu, přečíst kousek a jako by ho sama nasměrovala.
 
·         Čarovné bylinky, květy a kamenekousek přírody, který se nachází v každém z nás. Potřebujeme jich okolo sebe abychom se vždy navrátili do své podstaty. Jenom se musíte minimálně o ti květiny starat.
vonné rituály
V dnešní době vládne minimalizmus a co bychom rozhodně v dome mít nemuseli je se všeho něco. Číže vela sytých barev, nábytek různých tvarů, který k sebe ale vůbec nepasuje. Kazi to celkový dojem, a ještě to vytváří pocit disharmonie domova. Rovněž tak obrovské množství porcelánových sošek, a dokonce se vyskytují i názory, že vysušené kytice by mněli jít z domu pryč, protože je to mrtva energie. Místa, které jsou zaházené věcmi nám berou vela energie, stále máme v sebe pocit, že jsme něco nedokončili, máme jakoby vela neuzavřených myšlenek, a to nás potom odvádí od toho co nazuj chceme. Už se proste nenosí mít dům zaházený.
Takže když budete nejblíž uklízet, pouvažujte nad tým, či není třeba něco zbytečného už vyhodit anebo naopak, by se vám tam nehodil nějaký ten kvítek, nebo kniha.
Protože najít doma své místo, a ještě se v něm cítit skvěle je na nezaplacení.