14.11.2021

Jak se dostat k penězům?

Od

Na světě spolu žijí lidé bohatí i chudí. A je pochopitelné, že tito nemají ani zdaleka shodné životní podmínky, že těm prvním se daří mnohem lépe než těm druhým. A z toho důvodu také my lidé obvykle chceme mít peněz co nejvíce. Abychom měli co utrácet jak za věci naprosto nezbytné, tak třeba i za to, co se nám jednoduše hodí a líbí.

Jenže chtít peníze nestačí. Ty si musí každý z nás sehnat. Obvykle prací, ale není-li to momentálně možné, pak i jiným způsobem.

rupie mince

A jak že si ti, kdo nemají peněz dost, shánějí další finanční prostředky, aby jimi mohli uspokojit své potřeby? Když to nejde jinak, berou si třeba i půjčky. Kdekdo tak sice v podstatě žije na úkor své budoucnosti, protože cizí peníze, jež dnes dostane, musí v budoucnu i s úroky vrátit z budoucích vlastních příjmů, které tedy bude postrádat později, ale někdy je to přesto to nejlepší, na co může člověk vsadit. Protože bez peněz by se nikdy neobstálo.

A kde si lidé půjčují peníze, když na ně dolehne finanční tíseň? Ti, u nichž vypadá jejich ekonomická situace víc než obstojně, mají hodně na výběr, pro ty je tu kdykoliv leckterá nabídka některé z mnoha finančních institucí. Ale ti, kdo mají záznamy v registrech dlužníků a exekuce a k tomu navrch malé příjmy, jsou na tom daleko hůř. Těm často pomůže už jenom nebankovní společnost a touto poskytovaná americká hypotéka. Tedy půjčka, jejíž součástí je zaručení splácení zástavou žadatelovy nemovitosti.

zlaté mince

Když si někdo požádá o právě zmíněnou nebankovní hypotéku a má aspoň nějaké příjmy a nemovitý majetek, uspěje tu, a to aniž by se musel bát, že ho potopí absence jeho bonity. Protože se tu dá leckterý nedostatek tolerovat.

A co může našinec od takové hypotéky očekávat? Klidně i velké peníze, jež bude moci po zvládnutelných částkách a s dobře vypadajícími úroky splácet třeba i až tři desítky let. A někomu nedokonalému sotva někde nabídnou něco lepšího.