18.11.2021

Havarijní služba je nepostradatelná

Od

Představte si situaci, že by zkolaboval Integrovaný záchranný systém a s tím související profese by nebyly dostupné. Například v situacích, kdy je nutné co nejrychleji někoho vyprostit z havarovaného vozidla, z hořícího domu, tonoucího z válcového jezu v řece atd. Hasičů a záchranářů si každý z nás považuje, ale jejich službu oceníme hlavně tehdy, kdy ji my sami potřebujeme. Podobně lze nahlížet i na instalatéry, kteří vyjíždí i v noci k havarijním situacím, a mnohdy to rozhodně není závidění hodná situace.

instalatérský hasák

Nenechte se vyplavit

Vyplavení bytu lze předcházet například detektorem úniku vody, zachytíte-li únik včas, nemusí to skončit jako ve filmu „Vrchní prchni“, kdy Josef Abrhám vyplavil rodinu pana Pařízka a musel splácet vzniklou škodu. Detektory jsou snadno dostupné a levné a s jejich instalací vám odborníci jistě rádi poradí. Některé detektory mají možnost odesílání varovných zpráv na mobilní telefon a tak můžete být i mimo domov v klidu a nemusíte se stresovat, co se zas doma v době vaší nepřítomnosti přihodí.

instalatér při práci

Odpady a kanalizace

Havarijní služba řeší i situace veskrze nepříjemné vašim smyslům. Kupříkladu takový ucpaný dřez v kuchyni nebo sifon ve sprchovém koutu či ve vaně. Pokud nejde prorazit chemickými prostředky, musí nastoupit hrubá síla a přichází na řadu demontáž celého systému, a s tím spojený zápach a kontakt s odporným mazlavým bakteriálním slizem. To není práce pro každého a ne všichni ji ustojí, aniž by se jim zvedal žaludek. Možná si i v takovém okamžiku začnete více považovat práce instalatéra, když víte, že je tohle jeho takřka denní chléb.

Kontakt na spolehlivou firmu

Objevíte-li spolehlivou havarijní službu, kontaktní telefon si na ni uložte nejen do mobilu, ale i někam do papírového diáře či zápisníku. Vyplatí se mít důležitá telefonní čísla někde bokem, mimo elektronická zařízení. Ze zápisníku se vám kontakt sám nevymaže.