12.7.2020

Jak si udržet štíhlou postavu?

Od

Potýkáte se celý svůj život s nadváhou a již nevíte, co vyzkoušet, abyste dosáhli štíhlejší a zdravější postavy? Nezoufejte! Tento problém je v dnešní době stále více a více rozšířený. Jeho hlavní příčinou je neaktivní a pohodlný styl života. Přirozený pohyb se z běžného dne každého z náš stále více vytrácí.

Pomocí BMI kalkulačky https://bmikalkulacka.cz/ si můžete vypočítat vaší ideální váhu. V tomto váhovém rozmezí byste se měli udržovat. Je naprosto přirozené, že se vaše váha v průběhu let lehce mění. Tyto změny mohou být zapříčiněny například zadržováním vody v těle. V potaz musíte rovněž brát poměr svalů a tuků v těle, jelikož svalová tkáň je těžší. Udržet si zdravou a štíhlou postavu však není žádná věda. Pojďme se společně podívat jak na to!

řada jablek

Vyvážená strava

První bod může znít jako ohraná rada, ale opak je pravdou. Není třeba dodržovat žádné šílené diety či pít zázračné čaje. Klíčem ke štíhlému tělu je především kvalitní strava, která se bude sestávat v základu z průmyslově nezpracovaných potravin. Snažte se proto do svého jídelníčku zařadit dostatek zeleniny, ovoce, vajec, masa a kvalitních mléčných výrobků. Tyto potraviny vás ve správné kombinaci dokáží zasytit na dostatečně dlouhou dobu. Navíc vašemu tělo dodají potřebné vitamíny a minerály.

Buďte aktivní

běh po silnici

Pro zdravé tělo a mysl je důležitý pohyb. To automaticky neznamená, že musíte začít trávit hodiny v posilovně. Pokud například občas vyměníte pěší chůzi za auto, začnou se dít zázraky. Budete mít daleko více energie a zároveň mnohem lepší náladu. Pokud se zrovna nepovažujete za sportovní typ, vyzkoušejte různé druhy pohybu a jistě objevíte ten, který vám bude přinášet radost. Důležité je hlavně to, aby vás vámi zvolená aktivita bavila a odpočinuli jste si u ní. Během jakékoli fyzické aktivity si tělo rovněž odpočine od stresu a skvěle si vyčistíte hlavu.