20.9.2020

Vypočítejte si hypotéku pomocí kalkulačky

Od

Peníze, peníze a zase ty peníze. Kolem nich se mnohdy točí náš celý život. Aby taky ne, když je potřebujeme ve dne i v noci. Platit účty, nájmy, energie, paušály, pojistky, spoření, něco si odkládat na budoucnost čili na důchod, něčím jezdit do práce, něco jíst a pak placení mnohých služeb, aby se nám ten život líbil a my se cítili dobře, takže nějaké věci na sportování, spoustu drogerie, masáže, kadeřníci, nákup oblečení a mnoho a mnoho dalšího. Peněz potřebuje pořád hodně, proto také třeba hodně vyděláváme, jenomže to vždy nemusí být tak jednoduché a „růžové“.

Co dělat v případě, že se peněz nedostává? Potřebujete větší obnos financí? Zjistili jste, že to pár tisíc zřejmě nespraví? Potřebujete zaplatit dluhy nebo dokonce exekuce? Či naopak vybavit si domácnost?

kalkulačka ruc

V těchto případech vždy jdeme do banky pro nějakou půjčku, dlouhodobější úvěr nebo rovnou hypotéku. Hypotéka se využívá v případě, že máte čím takzvaně ručit, čili například vlastníte nějakou nemovitost. Většinou se hypotéky vyřizují, když si zajišťujete třeba nové bydlení, kupujete byt, chcete stavět dům, rekonstruovat u rodičů nebo si chcete spravit byt, provést úpravy dispozic a tak podobně. Úvěr mívá dlouhou dobu splatnosti například až 30 let. Žádat o něj můžete jak v bance, tak i u nebankovní společnosti.

V případě americké hypotéky můžete s penězi naložit podle libosti. Nemusíte se u banky upisovat, že využijete peníze pouze na bydlení, ale budete je moci využít naprosto jakýmkoliv způsobem.

Na internetu existuje americká hypotéka kalkulačka. Ta může napovědět, jak to bude s výpočty.

peníze kalkulačka

Chcete vědět, kolik budete splácet? Měsíční částku Vám kalkulačka hned ukáže, stačí zadat pár základních údajů. Samozřejmě berte na vědomí, že tyto kalkulačky jsou pouze orientační. Mají nám napovědět, jak by to asi mohlo s úvěrem a splátkami vypadat. Konečné slovo má však vždy až daná společnost, která Vám úvěr poskytne. Můžete u ní třeba získat i lepší podmínky, než reálně uvádí. Přesvědčte se sami o tom, jaký byste získali úrok a zeptejte se na základní předběžný návrh, který je zdarma a rozhodně není zavazující.