30.10.2021

Jaký je ideální termín stěhování

Od


Uvažujete v dlouhodobém horizontu o stěhování a zvažujete všechna pro a proti v rozhodovacím procesu, kdy se do toho pustit? Můžeme vám poradit, kdy je to nejvýhodnější, a jak to zvládnout nejlépe s profesionály.

Roční období v kontextu lokality – vliv počasí a zejména denních (i nočních) teplot vzduchu může stěhování značně zkomplikovat, nebo naopak skvěle usnadnit. Za ideální teplotu se totiž považuje rozhraní mezi 18 a 22 stupni. Při vyšších teplotách se díky fyzickému pohybu rychleji unavíte a pomaleji regenerujete a při těch nižších to zas vyžaduje teplejší oblečení, neustálé převlékání – venku chladno, uvnitř v místnosti horko, takže můžete-li si skutečně termín vybrat, berte v úvahu jak roční období, tak i místo, kam nebo odkud se stěhujete.

krabice na stěhování

Jako příklad můžeme uvést Břeclavsko nebo Polabí či oblast Hané, kde jsou tyto optimální teploty dosahovány dříve na jaře, řekněme již na konci dubna, zatímco v horských oblastech nad 600 metrů je ještě v polovině či na konci května chladněji a těchto teplot se tu dosahuje až v červnu.

Ve dne nebo v noci – existují stěhovací firmy, které vás přestěhují i v noci, v některých situacích je to velmi výhodné, zejména ve městech se silným provozem, anebo tam, kde chcete své působiště opustit v tichosti a potají, aniž byste byli příliš někomu na očích. Můžete k tomu mít řadu důvodů, např. nepříjemné sousedy nebo příbuzné či známé, kteří vás sledují a obtěžují. Noční akce může začít pozdě večer nebo velmi brzy ráno, pouze musíte brát ohledy na své okolí a chovat se přiměřeně tiše.

kartonové krabice

A který den – největší zájem o stěhování v Praze 5 Stěhování Mamut je obvykle o víkendech a v tyto dny také bývají stěhovací firmy vytížené a je nutné kvůli tomu termín rezervovat alespoň měsíc dopředu. Chcete-li se ovšem vyhnout zbytečným komplikacím, dejte přednost raději středě nebo čtvrtku. V tyto dny klesá i provoz na silnicích, lidé nejsou tolik vystresovaní, jak je tomu v pondělí a v úterý, a můžete využít i dalšího volna v pátek a prodloužit víkend na vybalování a zabydlování.