12.3.2022

Kde vzít na nový automobil?

Od

Spousta lidí už si dnes nedovede život bez automobilu představit. Ve velkých městech, kde hromadná doprava funguje dobře, ještě není tolik nutný, ale v menších městech a na vesnicích už se jedná o poměrně důležitý prostředek pro bezproblémové fungování. Pokud potřebujete například stíhat jezdit do práce na určitý čas, vyzvedávat děti ze školy, nebo ve vaší vesnici není pořádný obchod, a vy potřebujete jezdit na větší nákupy, bez auta se zkrátka neobejdete. Ne každý však má naspořeno dostatek financí, aby si z fleku mohli nové auto koupit. Jaké jsou tedy možnosti?

tachometr v autě

Leasing

Ve většině prodejen automobilů, nebo v autobazarech, seženete automobil na leasing. Jedná se o půjčku, díky které si můžete automobil ihned zakoupit, a postupně jej splácíte. Prodejce vše vyřeší za vás, ale samozřejmě bude potřeba donést jisté podklady, a ověřit vaše příjmy.

Půjčka

V případě, že si chcete zakoupit ojetý automobil přímo od jeho majitele, což obvykle vychází levněji, nejspíš si potřebujete sehnat půjčku. O tu můžete požádat například ve vaší, či konkurenční bance, pokud máte dostatečné prokazatelné příjmy, a čistý registr dlužníků. Samozřejmě to chvíli potrvá. Pokud si však nemůže dovolit čekat, rychlejší půjčku získáte u nebankovní společnosti, které nabízejí jak nebankovní hypotéky Fahd, americké hypotéky, nebo i půjčky bez registru. Zde nebudou detailně prověřovat vaše příjmy, pokud prokážete, že jste schopni splácet, a zaručíte se nemovitostí. Pokud ji nemáte, můžete požádat někoho z rodiny, aby se zaručil za vás. Některé nebankovní společnosti přitom nabízejí podmínky podobné těm bankovním, tudíž nízké úroky. Jednou z nejlepších v této oblasti je například Finanční a hypoteční dům, kde vám postačí vyplnit krátký dotazník, počkat, až se vám ozvou, a peníze budete mít již brzy na účtu.

kufr plný peněz

Splátkový kalendář

Pokud kupujete automobil od známého, nebo od osoby, která k vám má důvěru, můžete si domluvit splátkový kalendář. U notáře sepíšete smlouvu, kde bude dána výše splátek, splatnost, a případné sankce za pozdní platby. Budete tak splácet přímo tomu, od koho si automobil kupujete, takže bez dlouhého řešení, a mnohdy i s nižšími, nebo třeba žádnými, úroky.