25.2.2022

Točené pivo u vás doma

Od

V České republice je zlatavý nápoj s bílou pěnou opravdu oblíbeným pitím. Pijí ho opravdu všechny věkové skupiny, které již dosáhli plnoletosti. Pivo je skvělý nápoj, který se hodí na všechny příležitosti, ať to jsou nějaké větší akce, posezení s přáteli, nebo jen tak o víkendu při nějaké lehčí práci, abychom si zahnali žízeň, při pořádném letním parném dni.

V Česku jsou velice oblíbené zahrádky, které provozují místní hospody. Lidé si na ně chodí sednout se svými blízkými a popíjí tam právě zmiňované pivo. Často si dají i něco dobrého k snědku. Tohle je taková zarytá tradice u nás v zemi, lidé si ji opravdu oblíbili a pravděpodobně by spousta z nich již nechtěla měnit. Existuje ale ještě jiná alternativa, jak si moci dopřát točeného piva bez toho, aniž bychom pro něj museli právě do hospody.

Pivo a jídlo

V dnešní době si totiž můžeme pořídit výčepní zařízení klidně domů na naši zahradu. Má to totiž několik výhod. Pivo budete mít rozhodně levnější, než když si pro něj budete chodit do hospody, velice samozřejmě záleží, od koho si kup seženete a koupíte, ale i tak vás to bude rozhodně vycházet levněji. Pokud navíc nejste fanoušky velkých společností a hospody vám například nevyhovují, je to ideální volba pro vás. Výčepní zařízení se může samozřejmě používat během celého roku, ale myslím, že nejvíce jej využijete například v příležitostech, kdy budete například slavit někoho narozeniny a budete si moci dát točené pivo přímo u vás doma.

Výčepní zařízení

Jedinou nevýhodou je to, že se budete muset starat o to, kde budete kupovat a následně vracet bečky. Jelikož na pivní bečky se vztahuje vratná záloha, budete jí muset pokaždé vracet nebo alespoň vyměňovat. Jako další nevýhoda může být bráno i to, že pokud bečku s pivem narazíte na výčep, musíte ji také do nějaké doby vypít, aby vám pivo nezvětralo, takže na malé popíjení to není úplně nejlepší volba.