4.5.2020

Kempovat se nedá všude

Od

V dřívějších dobách nebyl žádný problém si sbalit celtu, spacák, krosnu s potřebnými věcmi a hurá do světa. Někde přespat, vykoupat se v rybníku a pokračovat po vlastní ose dál. Dnes to je sice také možné, ale bohužel výběr míst a rybníků se nám trochu více zúžil. Většinou se z nich stalo soukromé vlastnictví a to zrovna není příznivé pro klidnou dovolenou, pokud to není domluvené s majitelem. Nicméně když se vybere vhodný kemp, poté se dá i dovolená strávit velmi příjemně a bez větších problémů.

kempování ve stanu s grilováním

Ideální je mít zázemí

Pokud jsme se rozhodli pro kempování, tak můžeme vyzkoušet oblast ubytování Máchovo jezero, kde se dá udělat skvělé zázemí na odpočinek a přes den se věnovat turistice nebo si naplánovat jiné směry a cíle. Oblast je velmi vhodná pro jednotlivce, partu kamarádů, ale především pro rodiny s dětmi. Také není nutné mít s sebou stan, protože se dá pohodlně ubytovat v chatičkách, které mají veškeré vybavení pro vytoužený odpočinek a dokonce svoji vlastní ledničku, což se skutečně v teplých měsících ocení. V podstatě si zde pěkně každý odpočine a ráno se může vydat na výlet. Nebo zkrátka jen tak lenošit v chatové oblasti. Možností je více, než dost, aby si každý svoji dovolenou na tomto místě dostatečně užil.

rodina u jezera

Dovolená v České republice má své výhody:

  • V první řadě se všude domluvíme a to bez problémů i na Máchovo jezero ubytování, podle toho, co by nám nejvíce vyhovovalo.
  • Nemusíme umět cizí jazyk, abychom se dorozuměli, tudíž mohou i v této oblasti vzniknout zajímavá přátelství.
  • Nemáme problémy se stravou, protože je zkrátka taková, na kterou jsme zvyklí.
  • Není třeba měnit peníze a mít poté starosti, co udělat s těmi, které nám zbydou.
  • Navíc není problém s dopravou.

U Máchova jezera se dá skutečně strávit velmi příjemný čas. Je zde připraveno sportovní zázemí pro dospělé i děti. Dokonce lze využít vodních skluzavek a starší lidé si mohou vychutnat plavbu parníkem. Kdo si chce dát trochu do těla, tak si může zašlapat se šlapadly po vodní hladině. Dovolená tak může být skutečným zážitkem pro celou rodinu.