15.4.2018

Oblíbený kus nábytku už po desítky let

Od

Obývací pokoj si bez ní ani neumíme představit. Je to první věc, kterou vybíráme při zařizování domácnosti a dbáme o to, aby byla pohodlná, dostatečně prostorná a v perfektním vzhledu. Podle ní pak zařizujeme celý zbytek pokoje a často i ostatní místnosti v bytě ladíme do podobného vzhledu. Tím důležitým kusem nábytku je sedací souprava. Můžeme si zvolit mezi jednoduchou variantou, která představuje pohovku v rovném nebo rohovém provedení, ale také sedačku, která bude doplněna o křesla ve stejném provedení. Toto rozhodnutí se řídí především velikostí pokoje a také počtem členů v domácnosti. Záleží nám na tom, aby rodina trávila co nejvíce času společně a pro takové chvíle je obývací pokoj nejlepším místem. Je tedy zapotřebí, aby měl každý dostatek pohodlí při večerním sledování televize.
polštářky na pohovce.png

Po většinu času budeme využívat sedací soupravu skutečně jen k posezení a polehávání. Přijdou však chvíle, kdy je třeba přes noc ubytovat vaše hosty. Přátelé nebo rodinu, kteří se zdrží do rána nebo dokonce na několik dní. Tehdy se váš obývací pokoj mění v pokoj pro hosty. Ještěže jste se rozhodli pro pořízení rozkládací sedačky, která se promění snadno ve dvojpostel a vaši hosté se můžou těšit na pohodlný spánek.

I vy si občas dopřáváte pohodlí sedačky v rozloženém stavu. Velmi příjemné je, že poskytne prostor pro všechny členy domácnosti a vy můžete ležet pod peřinou společně s vašimi dětmi. Co může být obrazem příjemnější atmosféry než společné sledování pohádek ve chvíli, kdy je venku mráz nebo déšť? A co teprve v době vánočních a velikonočních svátků? Tam má rozložená sedací souprava a teplá peřina své nepostradatelné místo.
místnost s výhledem.jpg

Jakmile zjistíte, jakou velikost si můžete do vašeho obývacího pokoje pořídit, zbývá se jen rozhodnout pro konkrétní provedení. Jednoduchý nadčasový styl, který není nijak výrazný? Nebo naopak pestrou potahovou látku, která promění sedačku v zajímavou dominantu pokoje?