7.5.2023

Sedací soupravy v malém prostoru

Od

Každý to skoro zažil.  Mladá rodina plná nadšení nad svým prvním bydlením prochází obchody s nábytkem a vybírá své první zařízení. Často to ale není vůbec jednoduché. Rozpočet mladých manželů často není vůbec velký a plocha malometrážního bytu také neskýtá neomezené možnosti při zařizování. Co tedy s tím?
polštář na pohovce
Vhodné je si nejprve sednout k listu papíru a sepsat si, co skutečně ke svému životu potřebujeme.
– sedací nábytek
– lůžko
– úložný prostor
– stolek

To jsou základní moduly, které jsou třeba k běžnému životu jedince. A nyní již nastupuje na řadu vtip, důmyslnost a schopnost kombinace. Pokud máme větší rozpočet, je možné využít i služeb bytového architekta. Ale často dávají mladí lidé přednost vlastním návrhům. Velmi se osvědčilo sjednotit nutnost lůžka se sedací soupravou. Budeme potřebovat nejen posezení pro sebe a eventuální hosty, ale i pohodlné ležení pro chvíle odpočinku. Naštěstí je dnes již ve výrobě nábytku pamatováno i na tohle. Do malých prostorů se výborně hodí sedací soupravy, které ve složeném stavu neprozradí, že jsou i lůžky. Naopak, po rozložení se z nich stávají pohodlné lůžkové plochy. Většinou mívají ještě jednu záslužnou funkci. A to je úložný prostor, kam můžeme uložit spoustu věcí, které nepotřebujeme každodenně.
stropní větrák
Stejně dobře se úložný prostor dá využít na uložení lůžkovin. Další vychytávkou jsou pak rohové sedačky, které bezvadně zapadnou do prostoru, nezabírají zbytečné centimetry a vypadají elegantně. Zejména malé prostory jsou vhodné zařídit tímto typem nábytku. Zkuste se nad tím zamyslet a za malý peníz si udělat malý prostor vzdušnější a příjemnější. Mnoho obchodů nabízí časté slevy na tento nábytek, které mhou využívat právě začínající páry s malým rozpočtem. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky. Tak neváhejte a vylepšete si své bydlení.