8.10.2018

Uložte svůj bazén k zimnímu spánku

Od

Zazimovač je tím pravým řešením, jak dosáhnout toho, abyste mohli vodu v bazénu ponechat i přes zimu až do další koupací sezóny. Stačí, když si důkladně pročtete postup správného zazimování bazénu a ten následně provedete i u sebe na zahradě krok za krokem tak, abyste na nic důležitého nezapomněli.

ledová vločka

V každém případě se již nyní můžete těšit na svůj úspěch, který vám pomůže ušetřit nemálo peněz za nové napouštění nádrže před dalším létem. A protože cena vody bude vytrvale stoupat, tak čím dříve se naučíte svůj bazén dobře zazimovat, tím lépe!

Jako první krok byste měli zkontrolovat kvalitu vody v nádrži. Může se to zdát překvapivé, nicméně i před zazimováním bazénu je nezbytné zajistit, aby se ve vaší nádrži netvořily inkrusty, aby nebyla zakalená, znečištěná různými mikroorganismy, třeba v podobě řas, a tak podobně. Měli byste zkontrolovat hladinu pH stejně tak jako koncentraci aktivního oxidačního činidla. Pokud bude vše v naprostém pořádku, můžete přistoupit k následujícímu kroku, nicméně nedělejte to dříve, než napravíte všechny možné problémy, které se v tomto směru mohou vyskytnout.

Jakmile je vše v naprostém pořádku, snižte hladinu vody v nádrži pod vstup do filtrace. Filtrační jednotku i veškeré bazénové hadice byste měli před zimou odpojit, důkladně vyčistit, vysušit a zazimovat na vhodném místě.
kusy ledu

Poté do vody aplikujte speciální přípravek zazimovač. Postarejte se o to, aby se rovnoměrně rozptýlil do celého vodního objemu nádrže. Tento přípravek se postará o to, abyste na začátku nové koupací sezóny nalezli vodu v nádrži v té nejlepší kondici. Ovšem pozor, v žádném případě se nejedná o nemrznoucí směs! Pokud tedy hrozí, že by stěny vaší nádrže mohl poškodit led, je na místě umístit do vody také dilatační plováky, které dokáží tlakové síly ledu účinně pohlcovat. A až poté můžete s klidným srdcem nechat svůj bazén spát.