16.6.2021

Cenově dostupné bydlení

Od

Je jasné, že ideální volbou pro solidní bydlení je klasický byt, ale ty jsou dnes tak drahé, že spousta lidí už uvažuje o levnějších možnostech.

Cenově dostupné bydlení

Není pravda, že by se snad nedal u nás sehnat byt, který by nebyl cenově výhodný. Problém tkví hlavně v tom, že takovéto byty se obvykle nachází v lokalitách, které nejsou příliš atraktivní. Typicky jsou to malé vesničky, případně vyloučené lokality. Kdo si chce koupit byt na normální adrese, ten si musí připravit pěkně mastnou sumičku, jinak spláče nad výdělkem. Byty jsou dnes totiž dražší než kdy dříve a nemůže za to pouze inflace. Není snadné si na vlastní bydlení našetřit a hypotéka také často nebývá řešením, jelikož jejich získání je stále složitější, a navíc jsou hypotéky při současné situaci na trhu s nemovitostmi docela nevýhodné.

Obývák

Není tak divu, že lidé raději volí k životu podnájmy, případně se snaží najít jiné alternativy bydlení. Mezi ty nejatraktivnější patří bezpochyby celoroční mobilní domy. Ne však ty klasické, ale nejnovější generace, které už dokáží svým majitelům poskytnout opravdu dostatečný komfort.

Oranžový domek

Vybavení je kvalitní

Výbornou zprávou pro každého, který chce mít vlastní bydlení je fakt, že moderní mobilní domy jsou v základu kompletně zařízeny. Samozřejmě, že kvalita vnitřního vybavení se model od modelu mírně liší, ale obecně se dá říci, že moderní verze mají všechno vybavení na skutečně vysoké úrovni. Kdo tedy má starosti s tím, že si bude muset kupovat nábytek a další nezbytnosti patřící k bydlení, ten může takové starosti hodit za hlavu. V mobilním obydlí najde vše potřebné.

Výhoda pro živnostníky

Moderní verze jsou sice levnější než byty, ale nejsou cenově příliš atraktivní pro většinu podnikatelů. I ti totiž mají spadeno na mobilní domy, ovšem ne z důvodu hledání obydlí, ale čistě z podnikatelského hlediska. Tato obydlí na kolečkách je totiž možné proměnit při troše snahy třeba na menší prodejnu, případně masážní salón nebo kadeřnictví. A není nutné si k tomu pořizovat zrovna nejmodernější verzi, která je z logiky věci zároveň i nejdražší. Často bohatě postačí i dřívější model, který sice postrádá některé důležité prvky, třeba kvalitní zateplení, ale to se dá napravit i později.