31.8.2018

Co obnáší čištění bazénu?

Od

Také se nechcete pouštět do pořizování bazénu, protože se bojíte následné nepřetržité údržby. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o složitou disciplínu, opak je ale pravdou. Stačí si správně nacvičit několik postupů a brzo pro vás bude údržba bazénu hračka.

Proč vůbec čistit vodu v bazénu?
Vodu v bazénu mohou znečišťovat nejen mechanické nečistoty, jako je listí, hmyz, tráva, hlína apod.), ale i přírodní mikroorganismy v podobě řas a nejrůznějších bakterií. Ty mohou způsobit jednak zakalení nebo zbavení vody, ale mohou s sebou přinést i nejrůznější zdravotní rizika a to zejména u těch nejmenších. Aby vodu ve vašem bazénu nic takového nepostihlo, je potřeba odstraňovat nejenom mechanické nečistoty, ale ničit i mikroorganismy.

Druhy čištění, které používáme
U bazénové vody většinou kombinujeme dna druhy čištění, a to:

  • mechanicky
  • chemicky

Přípravky na úpravu vody
Na trhu najdete v současné době několik desítek chemických přípravků na úpravu vody od různých značek. Vždy mějte na paměti, že je jednodušší zkažené vodě předcházet preventivním než pak bědovat, když už je pozdě. Pokud se však voda v bazénu do takového stádia dostane, nemusí být ještě nic ztraceno.

filtrace

Tipy, jak preventivně pečovat o bazénovou vodu

  1. Do bazénu byste měli vstupovat čistí, proto je dobré kombinovat bazén n příklad se solární sprchou. Vyhnete se tak zanesením drobných nečistot do bazénu.
  2. Pokud bazén nepoužíváte příliš často, zakryjte ho, ať se vám do vody zbytečně nedostane listí nebo hmyz. Zakrytí bazénu často pomáhá omezit i růst řas.
  3. Nezapomínejte ani na další pomocníky při mechanickém čištění. Písek do pískové filtrace bude jistě levnější variantou než výměna vody v bazénu.
  4. Naučte děti, aby do bazénu nemočily, nekoupaly se společně s domácími mazlíčky nebo v bazénu neoplachovaly bábovičky z pískoviště.