7.5.2023

Čtení internetových recenzí

Od

Bez internetu si svůj život už většina lidí ani neumí představit. Přes internet nakupujeme, platíme, objednáváme si dovolenou a rezervujeme si místo v restauraci. Dokonce i lístky do kina nebo divadla řešíme prostřednictvím online rezervací.
Pokud se chystáme objednat si zboží, nebo pokoj v hotelu, rozhodujeme se obvykle na základě recenzí. Není nad osobní zkušenosti druhých lidí. Jak nám usnadňují rozhodování. Vždyť je možné vyvarovat se úplně špatnému nákupu. Nejvíce on-line recenzích najdeme samozřejmě na Heurece, ale nejen tam. Čtením internetových recenzí dokážeme strávit opravdu značné množství času.
 kontrola jakosti

Online recenze ano, přesto je berte s rezervou

Jsou ovšem recenze dobrým vodítkem? Určitě ano. Pokud na určité zboží najdete pouze recenze typu odpad odpad odpad, zcela jistě si ho nepořídíte, protože se zřejmě bude skutečně jednat o produkt, bez kterého Vám v životě bude lépe. Ale u některých služeb nebo u některého zboží můžete najít velmi subjektivní pohled, a proto je vhodné brát recenze přece jen trošičku s rezervou. Proč? Protože člověk, pokud je spokojený, tak j prostě spokojený. Považuje to za normálku a nevidí jediný důvod, proč by měl poskytovat nějakou zpětnou vazbu. Kdyby měl chválit každý produkt, každý výlet, každou návštěvu restaurace, tak by se musel urecenzovat k smrti.
uživatelské hodnocení
Pokud napíše člověk kladnou recenzi, tak obvykle tehdy, když prožil nebo si pořídil něco tak mimořádného, že se o to chce podělit. Nicméně co se týče špatných zkušeností, s tím se člověk podělí rád. Varovat ostatní, to mu najednou není líto času.Proto musíte počítat s tím, že lidé zkrátka ze své vlastní vůle píší spíše ty záporné recenze. V tomto případě samozřejmě informace nelze považovat za tak docela validní. Co s tím uděláte? Asi se budete muset spolehnout na svůj úsudek a fakta, nic jiného nám nezbývá.