10.1.2019

Jedna tyčka a mnoho využití

Od

Tak to by si mohl říci jen nezasvěcený člověk, nicméně skutečně i takový by mohl být jednoduchý pohled do výroby teleskopických lišt. Přitom, když bychom se pozorně podívali kolem sebe, tak tyto produkty máme celkem ve velké míře přímo na dosah ruky. I v naší domácnosti se vyskytují a běžně je používáme. Šetří nám především prostor a řeší nesnadné přístupy. Mnohdy takové produkty jsou jediným řešením do malých prostorových částí. Pokud bychom se zaměřili na domácnost, tak je nalezneme především u různého typu nábytku, dveří, zásuvek, ale i elektrických spotřebičů a podobně. Jsou vyráběny na míru od jednoduchých konstrukčních přípravků až po složitou technickou mechaniku různých strojů. Záleží na samotné instalaci a požadavcích, co budeme od samotného produktu vyžadovat.

hala

Prodloužená ruka

Tak samozřejmě není myšleno lidská, ale právě, že kam se těžko dostaneme, tak nám skutečně může vypomoci takovýto produkt, vyrobený přesně podle potřeby a nároků v prostoru. Lineární vedení pro průmyslové použití má svoje požadavky jako je náročnost na nosnost, hmotnost, samočinné vyrovnávání při vysouvání, ale je třeba, aby bylo zároveň dostatečně odolné vůči korozi, tudíž vlhkosti, nečistotám, prachu. Samozřejmě uživatel bude požadovat rychlost a přesnost samotného vysouvání. Především pro bezproblémovou údržbu, případně výměnu. V provozu se počítá každá minuta stojícího stroje. Aby bylo pak skutečně dosaženo všech potřebných požadavků, pak je na místě vyrobit a nainstalovat produkt pěkně na míru, pak vše bude fungovat bez větších problémů ke spokojenosti klientů.

elektrika

Oblast využití je široká

Je logické, že v domácím prostředí není nutností vyžadovat takovou kvalitu a provedení lineárního vedení, jako u těžké techniky. Vzhledem k tomu, že se takový produkt využívá například v dopravě, je třeba jeho výrobě věnovat naprosto velkou pozornost jak v oblasti funkčnosti, tak samotné bezpečnosti. Výrobky můžeme dále spatřit i v samotném zdravotnictví, u průmyslových strojů nebo speciálně upravených automobilů. Samozřejmě stranou nezůstává ani strojírenství, stavebnictví nebo logistika. Proto je na trhu k dostání skutečně velké množství různého provedení teleskopických lišt a vedení, podle požadavků uživatelů.