Kovohad

Comments are off for this post

Souvisí větší rychlost internetu také s jeho zkvalitněním?

8.1.2020
Posted by

V rámci dnešní doby, kdy dochází k neustálému pokroku, vývoji a přeměně technologií, prostě všechno spěje kupředu. Jedná se o cosi nezastavitelného, co si však dělají sami lidé, jelikož když toho mají moc, chtějí toho prostě ještě mnohem víc, a je jim vlastně úplně jedno, že to ani nepotřebují a nevyužijí. Dle mého názoru to není vůbec dobře, ale bohužel jedinec pokrok nezastaví, a mentalita našich spoluobčanů se sama od sebe nezmění.
Nicméně, co se týče naše tématu, internetu, jde o to, že dnes je dostupný snad úplně všude, a to prostě není dobře! Chápu, že jsou lidé, kteří ho nutně potřebují k práci, ale aby malé děti byly neustále na internetu, místo toho, aby běhaly venku, prostě nepochopím nikdy.
maska a binární kód
Vývoj rychlostí internetu
Před nějakými pěti lety byla za největší rychlost považována „2G“, kterou dnes většina lidí pohrdá. Já osobně ji mám však v 90% případů v telefonu nastavenou jako primární, a to z mnoha důvodů. Jde zejména o to, že se s její pomocí co nejméně čerpají data, která jsou u nás prostě drahá. Dalším podstatným bodem je také to, že pokud někde nic jiného nefunguje, „2G“ by měla jít chytit vždy a všude.
Po čase se přidala rychlost „3G“, která však není úplně všude dostupná. Všichni ji však s láskou uvítali, jelikož to přeci jen je o něco málo rychlejší, a v současnosti prostě lidé nechtějí na nic čekat.
Velký boom způsobila rychlost „4G“, která dle mého je spíše horší, než lepší. K tomuto postoji se přikláním zejména proto, že se sice opravdu jedná o velmi rychlý internet, avšak čím rychlejší je připojení, tím rychleji se data vyčerpají.
modem s internetem
Novinka z ministerstva průmyslu
Ministerstvo průmyslu a obchodu v dnešním roce přišlo s tím, že chce novou rychlost internetu, tzv. „5G“. Již nyní tedy probíhá výběrové řízení, do kterého se může přihlásit každá obec, přičemž několik málo z nich bude vybráno a budou jakýmisi pilotními testery této rychlosti. Plány jsou sice krásné, ale společně si musíme počkat na to, jak to celé dopadne, jelikož je to přeci jen běh na dlouhou trať.

Pages