8.1.2020

Souvisí větší rychlost internetu také s jeho zkvalitněním?

Od

V rámci dnešní doby, kdy dochází k neustálému pokroku, vývoji a přeměně technologií, prostě všechno spěje kupředu. Jedná se o cosi nezastavitelného, co si však dělají sami lidé, jelikož když toho mají moc, chtějí toho prostě ještě mnohem víc, a je jim vlastně úplně jedno, že to ani nepotřebují a nevyužijí. Dle mého názoru to není vůbec dobře, ale bohužel jedinec pokrok nezastaví, a mentalita našich spoluobčanů se sama od sebe nezmění.
Nicméně, co se týče naše tématu, internetu, jde o to, že dnes je dostupný snad úplně všude, a to prostě není dobře! Chápu, že jsou lidé, kteří ho nutně potřebují k práci, ale aby malé děti byly neustále na internetu, místo toho, aby běhaly venku, prostě nepochopím nikdy.
maska a binární kód
Vývoj rychlostí internetu
Před nějakými pěti lety byla za největší rychlost považována „2G“, kterou dnes většina lidí pohrdá. Já osobně ji mám však v 90% případů v telefonu nastavenou jako primární, a to z mnoha důvodů. Jde zejména o to, že se s její pomocí co nejméně čerpají data, která jsou u nás prostě drahá. Dalším podstatným bodem je také to, že pokud někde nic jiného nefunguje, „2G“ by měla jít chytit vždy a všude.
Po čase se přidala rychlost „3G“, která však není úplně všude dostupná. Všichni ji však s láskou uvítali, jelikož to přeci jen je o něco málo rychlejší, a v současnosti prostě lidé nechtějí na nic čekat.
Velký boom způsobila rychlost „4G“, která dle mého je spíše horší, než lepší. K tomuto postoji se přikláním zejména proto, že se sice opravdu jedná o velmi rychlý internet, avšak čím rychlejší je připojení, tím rychleji se data vyčerpají.
modem s internetem
Novinka z ministerstva průmyslu
Ministerstvo průmyslu a obchodu v dnešním roce přišlo s tím, že chce novou rychlost internetu, tzv. „5G“. Již nyní tedy probíhá výběrové řízení, do kterého se může přihlásit každá obec, přičemž několik málo z nich bude vybráno a budou jakýmisi pilotními testery této rychlosti. Plány jsou sice krásné, ale společně si musíme počkat na to, jak to celé dopadne, jelikož je to přeci jen běh na dlouhou trať.